آرایشکاه عروسی (۲)

دقت نمائید که در قرارداد فی مابین شما و آرایشگاه، اطلاعات زیر بصورت دقیق ذکر شود (بسیاری از این اطلاعات در فرمت های قراردادهای آرایشگاه ها وجود دارد و شما می توانید بقیه موارد را در صورت عدم وجود در متن قرارداد، با توجه به این راهنما در هر دو نسخه قید کنید) :

– تاریخ عقد قرارداد (در بالای سربرگ قرارداد آمده است)

– شماره قرارداد ( در بالای سربرگ قرارداد آمده است)

– روز و تاریخ مراسم شما

– ذکر ساعت شروع و خاتمه کار شما ( ساعت حضور و خاتمه کار شما در آرایشگاه حتماً ذکر گردد)

– اطلاعات طرفین قرارداد : در این قسمت می بایست اطلاعات زیر در خصوص آرایشگاه به عنوان مجری این قرارداد، ذکر شود ( نام آرایشگاه، نام مدیر آرایشگاه، شماره پروانه کسب، آدرس دقیق، تلفن ، شماره همراه مدیر ، نام میکاپ آرتیست و شینیون کار روز عروسی شما به همراه شماره تماس )

– در صورتی که روزی غیر از روز عروسی و برای انجام خدمات متفرقه دیگری می بایست به آرایشگاه مراجعه کنید، حتماً تاریخ و ساعت مورد نظر جهت حضور شما در آرایشگاه در قرارداد ذکر شود. (خدماتی از قبیل اصلاح ابرو، بند صورت، رنگ مو، کوتاهی مو، پاک سازی پوست، اپیلاسیون، ماساژ، مش، صافی و کراتینه مو)

– تمامی خدماتی که در پکیج مورد توافق شما وجود دارد، در قرارداد بصورت موردی ذکر شود. (مثلاً آرایش پایه در اکثر آرایشگاه ها معمولاً شامل آرایش صورت، شینیون، مانیکور، پدیکور و فون بدن است، همه این موارد در قرارداد ذکر شود.) اگر علاوه بر اینها مواردی دیگر نیز در پکیج شما وجود دارد، بصورت دقیق قید شود، مثلاً اپیلاسیون، رنگ مو ، دوش رنگ و سولاریوم و …

– اگر از مواد مصرفی خاصی (برند آرایشی خاصی) برای آرایش صورت و بدن شما می بایست استفاده شود، حتماً برند مواد مصرفی در قرارداد درج شود.

– نام میکاپ کار و شینیون کار شما در روز جشن عروسی می بایست بصورت واضح در قرارداد ذکر شود و اگر به هر دلیلی در روز جشن شما، یکی از این دو نفر بدون اطلاع قبلی به شما تغییر کرد، برای شما حق اخذ خسارت وجود دارد.

– بسیاری از آرایشگاه ها یک آرایش اضافه برای عکس اسپرت یا مراسم پاتختی را به شما هدیه می دهند. هنگام تنظیم قرارداد در زمینه موارد مندرج در قرار داد حساس باشید و تمامی این ها را قید کنید. موارد اصلی را با دقت کنترل کنید تا در روز عروسی مجبور به پرداخت هزینه اضافی نشوید.

– ذکر تمدید آرایش در روز عروسی

– مبلغ کل خدمات ارائه شده به عروس از طرف آرایشگاه می بایست در قرارداد ذکر شود و عروس میبایست در تاریخ عقد قرارداد بین ۳۰ تا ۵۰ درصد مبلغ کل قرارداد را به صورت نقدی به آرایشگاه بابت پیش پرداخت، پرداخت نمایند و الباقی مبلغ قرارداد میبایست در روز مراسم و پس از پایان کار، پرداخت گردیده و تسویه حساب کامل شود .تسویه نهایی را پس از پایان کار خود قرار دهید که در صورتی که آرایشگاه به همه مفاد قرارداد عمل نکرد، برای جبران خسارت از آن برداشت کنید. (دقت فرمائید عرف بیشتر آرایشگاه ها پرداخت ۵۰ % هزینه هنگام عقد قرارداد و ۵۰ % روز قبل مراسم شما می باشد، ولی شما سعی کنید حتماً درصدی از مبلغ را مثلاً بین ۳۰ تا ۵۰ درصد را در انتهای کار پرداخت کنید و بعنوان حسن انجام کار تا پایان کار نزد خود نگهدارید.)

 

به نقل از نوعروس

اخبار مرتبط

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسنه مطلب :   مقالات
  •   تاریخ انتشار :  ۱۳۹۶/۰۲/۲۶