دانستنی های آتلیه عکاسی (۳)

رودربایستی را کنار گذاشته و تمامی این موارد را در قرارداد خود قید کنید مکتوب کردن موارد زیر در قرارداد باعث می شود تا آتلیه وظایف و تعهدات خود را به نحو احسن در مراسم شما انجام دهد، بنابراین :
۱٫ در قرارداد قید گردد در صورت عدم ایفای تعهد طرف آتلیه عکاسی، مبلغ باقیمانده (همان ۲۰ % باقیمانده) تا تعیین خسارت توسط ……………………………. نزد طرف دیگر قرارداد (یعنی شما) بطور امانی می ماند، بدیهی است پس از تعیین خسارت از محل آن استیفا می گردد. (سه نقطه میتواند داور تعیین شود یا به مراجع قضایی ارجاع شود، اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران می تواند مرجع رسیدگی به شکایات و اختلافات فی مابین باشد)

آتلیه باید متعهد شود در صورتی که به هر دلیلی، یکی از مفاد قرارداد به درستی انجام نشد، چه مبلغ خسارتی به شما پرداخت می کند و شما می توانید از مبلغی که بعنوان حسن انجام کار، پرداخت نکرده بودید، برداشت کنید.

۲٫ در قرارداد قید گردد در صورت وقوع حوادث غیر مترقبه و فورس ماژور که موجب کنسل شدن تشریفات عروسی میگردد، جریمه ای به طرف غیر آتلیه (یعنی شما) تعلق نمی گیرد. (یکی از شرایط فسخ قرارداد توسط شما)

۳٫ در قرارداد ذکر شود در صورت کنسل شدن خدمات عروسی، چه مبلغی به عنوان جریمه کنسل شدن، می بایست پرداخت کنید. این مبلغ بصورت یک عدد ثابت و یا بصورت درصدی از کل قرارداد بصورت واضح قید شود.

۴٫ در قرارداد ذکر شود درصورت درخواست جهت تغییر روز خدمات عروسی توسط شما، آیا آتلیه اجازه تغییر روز را به شما می دهد یا خیر و حداکثر تا چند روز قبل از برگزاریتشریفات عروسی، شما می توانید روز جشن را تغییر دهید و در صورت موافقت، با چه شرایط مالی این اتفاق صورت می گیرد.

  

۵٫ در صورت بد بودن روتوش و پایین بودن کیفیت عکس ها و فیلم از نظر عروس و داماد برای تشریفات عروسی، آتلیه می بایست مبلغی را به عنوان خسارت به ایشان پرداخت کند و یا اقدام به اصلاح و چاپ مجدد بدون اخذ هزینه اصضافه کند. ( این مبلغ خسارت می تواند از ۲۰ % باقیمانده هزینه که بصورت امانی نزد عروس داماد می باشد، اخذ گردد.)

۶٫ در صورت از بین رفتن بخشی از فیلم یا عکس تشریفات مجالس، به هر دلیلی ، آتلیه ملزم به پرداخت خسارت می باشد.

۷٫ در صورت وجود اختلاف در بین عروس و داماد ( زن و شوهر) و جدایی طرفین، بعد از پرداخت کل هزینه و تسویه حساب از طرف ایشان، در حضور هر دو نفر، عکس و فیلم نابود خواهد شد مگر به تشخیص قضایی و حکم دادگاه، مورد دیگری برای ارائه فیلم و عکس به یکی از طرفین اعلام گردد.

امیدواریم با در نظر گرفتن تمامی این موارد، زیباترین لحظات خدمات مجالس شما در قاب دوربین همیشگی و جاودانه شود.

به نقل از نو عروس

 

اخبار مرتبط

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسنه مطلب :   مقالات
  •   تاریخ انتشار :  ۱۳۹۶/۰۲/۲۴