دانستنی های لباس عروس (۱)

اینکه میخواهید لباس عروس خود را بخرید یا اجاره نمایید یک تصمیم است که ابتدا باید در مورد آن به نتیجه برسید. گزینه های موجود برای انتخاب لباس عروس، پیش روی شماست:

۱٫ خرید لباس عروس آماده در مزون (لباس عروس برندهای خارجی)
۲٫ خرید لباس عروس سفارشی (شما از روی عکس یا مدل خاصی، سفارش دوخت برای خرید می دهید)
۳٫ اجاره لباس های موجود در مزون
۴٫ اجاره لباس نو و سفارش جهت دوخت آن (شما سفارش دوخت برای اجاره لباس می دهید)

در قسمت اول این مطلب ذکر می کنیم که چه مواردی می بایست در قرارداد مکتوب شود و در قسمت دوم همین مطلب، بندهای حقوقی برای درج در قرارداد را اعلام می کنیم که به شما کمک می کند تا حق و حقوق خود را به عنوان یک طرف قرارداد، بصورت مکتوب درج کنید و در صورت عدم ایفای آن ها توسط مـــزون، شرط فسخ و اخذ خسارت داشته باشید.

از آنجا که تمامی مزون ها، قراردادهایی از پیش آماده برای خدمات عروسی و با فرمتی مشخص دارند، قطعاً قرارداد خرید یا اجاره لباس عروس شما نیز در همان فرمت های آماده، نوشته شده و به امضای طرفین می رسد. در این مواقع و با توجه به حساسیت های بالای لباس عروسی در خدمات عروسی، بهتر است تعهداتی که از طرف مزون ممکن است به هر دلیلی به درستی انجام نشود و موجبات ناراحتی تان را در تشریفات عروسی فراهم سازد، در همین ابتدا در قرارداد تشریفات عروسی درج شود و برای آنها شرط فسخ و یا جبران خسارت اعلام گردد.
قراردادهای این چنینی (قراردادهای خصوصی) بر طبق ماده ۱۰ قانون مدنی ایران و با توافق طرفین منعقد میگردد، در این ماده قانونی داریم که : ” قراردادهای خصوصی نسبت به کسانی که آن را منعقد نموده اند در صورتی که مخالف صریح قانون نباشد، نافذ و برای طرفین لازم الاجراست.”

تصمیم قطعی تشریفات عروسی خود را بگیرید که قصد دارید لباس عروس خود را بخرید یا اجاره نمایید.تشریفات عروسی ما در کنار شما هست تا در این مطلب، نکات حقوقی مربوط به عقد قرارداد خرید یا اجاره لباس عروس در تشریفات عروسی را به شما اعلام کنیم که درج آن ها در قرارداد ، به آسودگی خیال شما کمک شایانی خواهد کرد.
مزون لباس عروس خود را از بین چندین مزون مختلف انتخاب کرده اید و قرارست امــروز برای عقد قرارداد تشریف ببرید ( اجاره لباس ، خرید لباس) پیشنهاد می کنم برای امضای قرارداد، عروس خانم همراه با مادرشان یا خواهر یا یک دوست صمیمی برای تشریفات عروسی تشریف ببرند.

منبع نوعروس

اخبار مرتبط

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسنه مطلب :   مقالات
  •   تاریخ انتشار :  ۱۳۹۶/۰۲/۲۸