دانستنی های لباس عروس (۲)

دقت نمائید که در قرارداد فی مابین شما و مزون لباس عروس ، اطلاعات زیر بصورت دقیق ذکر شود (بسیاری از این اطلاعات در فرمت های قراردادهای مزون ها وجود دارد و شما می توانید بقیه موارد را در صورت عدم وجود در متن قرارداد، با توجه به این راهنما در هر دو نسخه قید کنید) :
– تاریخ عقد قرارداد (در بالای سربرگ قرارداد آمده است)
– شماره قرارداد ( در بالای سربرگ قرارداد آمده است)
– اطلاعات طرفین قرارداد: در این قسمت می بایست این اطلاعات در خصوص مـــزون ذکر شود ( نام مزون ، آدرس دقیق ، تلفن ، شماره همراه ، فاکس ، نام مدیر مزون )


– روز و تاریخ پرو لباس تشریفات مجالس (تعداد دفعات پرو به همراه روز و تاریخ مشخص شود)
– روز و تاریخ تحویل لباس (زمان تحویل لباس بصورت کامل را دقیق مشخص نمائید، سعی کنید ۱۰ روز جلوتر از مراسم لباس تان را تحویل بگیرید.)
– نوع قرارداد (خرید ، اجاره)
– نام دوزنده لباس شما (در صورت سفارش جهت دوخت لباس برای خرید یا اجاره، حتماً از مدیر مزون بپرسید چه کسی خیاط لباس شماست و حتماً با خود آن شخص در خصوص مدل لباس صحبت کنید)
– وصف دقیق لباس عروس یا پیوست کردن عکس مورد نظر به قرارداد (وصف مدل لباس، وصف جنس پارچه و کیفیت متریال مورد استفاده، کیفیت دوخت لباس شامل پارچه های ترک، ساتن های آمریکایی ، گیپورهای فرانسوی و …)
– برخی مزون های عروس، لوازم همراه لباس را مانند تور سر، تاج، شنل، کت کلاهدار اجاره می دهند. بهتر است هنگام انتخاب لباستان از این موضوع آگاهی یابید و این موارد را در قرارداد با ذکر مبلغ اجاره یا خرید قید کنید.
– مبلغ دقیق دستمزد و نحوه پرداخت آن
– مبلغ بیعانه پرداختی ( عموماً می توانید ۳۰ % از مبلغ کل قرارداد را به عنوان بیعانه تشریفات مجالس پرداخت کنید، البته برخی از مزون ها ۵۰% از مبلغ کل را به عنوان بیعانه از شما اخذ می کنند)
– الباقی مبلغ می بایست در هنگام تحویل گرفتن لباس عروس و پس از رویت لباس و اطمینان از درست بودن سفارش، پرداخت شود.

مکتوب کردن موارد زیر در قرارداد باعث می شود تا مــزون، وظایف و تعهدات خود را به نحو احسن انجام دهد، بنابراین رودربایسی را کنار گذاشته و تمامی این موارد را در قرارداد خود قید کنید:
۱٫ در قرارداد قید گردد اگر لباس سفارشی (خرید یا اجاره) آنطور که در قرارداد تشریفات مجالس ذکر شده است، نشد، قرارداد فسخ شده و کل وجه دریافتی مسترد خواهد شد.
۲٫ مزون باید متعهد شود در صورتی که به هر دلیلی، یکی از مفاد قرارداد تشریفات مجالس به درستی انجام نشد، چه مبلغ خسارتی به شما پرداخت می کند. (مثلا در خصوص کیفیت متریال مورد استفاده)


۳٫ در قرارداد تشریفات مجالس ذکر شود در صورت کنسل شدن تشریفات مجالس عروسی، چه مبلغی به عنوان جریمه کنسل شدن، می بایست پرداخت کنید. این مبلغ بصورت یک عدد ثابت و یا بصورت درصدی از کل قرارداد  تشریفات مجالس بصورت واضح قید شود.
۴٫ در قرارداد تشریفات مجالس قید شود اگر لباس عروس بعد از اجاره دارای نواقصی بود که شما قبل از اجاره، متوجه آن نشده بودید، می بایست حق فسخ قرارداد را داشته باشید، بنابراین این موضوع را به طور واضح در قرارداد قید کنید. ( این بند در خصوص لباس عروسی است که شما از لباس های موجود در مزون، اجاره می کنید)
۵٫ اگر لباس عروس تشریفات مجالس به هر دلیلی در دست شما مشکل پیدا کرد، می بایست خسارت وارد شده را به مزون پرداخت کنید، در خصوص مبلغ خسارت از قبل با مزون صحبت کنید و بصورت درصدی در قرارداد قید کنید.
۶٫ در قرارداد تشریفات مجالس قید شود تحویل لباس عروس (اجاره ای) چند روز قبل از تشریفات مجالس مراسم عروسی تان، انجام شود ،لباس تمیز و خشکشوئی شده می بایست در اختیار شما قرار بگیرد. شرایط تحویل و هزینه های حمل و نقل و خشکشوئی را در قرارداد قید کنید.

امیدواریم با در نظر گرفتن تمامی این موارد، نگین رویایی ترین تشریفات مجالس در شب زندگیتان باشید.

منبع نوعروس

اخبار مرتبط

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسنه مطلب :   مقالات
  •   تاریخ انتشار :  ۱۳۹۶/۰۲/۲۹