یک هفته مانده به عروسی تان این نوشیدنی را میل کنید

20141111152653ch-lhzovcvs8bfqet8pzhi

یک لیوان معجون بابونه آماده کنید و بنوشید و در آرامش مقدمات جشن عروسی تان را فراهم کنید

ترافیک های سنگین، آلودگی هوا، دغدغه های محیط کار و به همه اینها استرس ناشی از خرید و چیدن جهیزیه و تدارک مقدمات جشن عروسی و … حسابی خسته و پر اضطرابتان کرده است؟ برای رهایی از این استرس ها یک راه ساده نوشیدن یک اسموتی خوب است. کافی است ۱۰ دقیقه از وقت خود را صرف درست کردن معجون بابونه کنید. این گیاه روح و جسم شما را آرام می کند.

مواد لازم برای تهیه یک لیوان اسموتی ضد استرس و آرامش بخش

چای بابونه سرد: یک فنجان
شیر نارگیل: یک فنجان
عسل: یک قاشق چایخوری
جوز هندی: یک قاشق چایخوری
موز: یک عدد

دستور تهیه:

برای تهیه چای بابونه می توانید از سوپرمارکت ها یک قوطی چای سرد ( با هر برندی، ایرانی یا خارجی) خریداری کنید، سپس چهار برگ بابونه به آن اضافه کنید اما اگر وقت کافی داشته باشید بهتر است چای سرد بابونه را به صورت خانگی تهیه کنید. اما چطور؟ شما می توانید مانند چای سیاه، بابونه را ۸ تا ۱۰ دقیقه در آب جوش دم کنید و سپس بگذارید تا سرد شود. حال می توانید تکه های یخ را به آن اضافه کنید یا برای مدت کوتاهی چای بابونه را در فریزر قرار دهید. اگر قرار نبود این چای را به معجون اضافه کنید می توانید با مقداری شکر آن را شیرین کنید اما چون در معجون از عسل برای شیرین کردن استفاده می شود، بهتر است شکر را حذف کنید.
این روزها بسیاری از شرکت ها شیر با طعم های مختلف عرضه کرده اند که یکی از آنها شیر نارگیل است. شیر نارگیل را مانند چای سرد می توانید در خانه تهیه کنید. کافی است یک لیوان شیر را با نارگیل خرد شده یا پودر نارگیل مخلوط کنید همچنین اگر می خواهید شیر نارگیل تان غلیظ تر باشد، بهتر است مقدار نارگیل (پودر یا به صورت تکه های میوه) بیشتری به شیرتان اضافه کنید.
همه مواد را با هم در مخلوط کن بریزید و خوب مخلوط کنید، معجون شما آماده است.

اخبار مرتبط